Türk basketbol ekolünü yaratmak amacımız; Basketbolu ülke genelinde yaymaktır. Bu hedeflerimize ulaşmak için geleceğimiz olan çocuklarımıza çok büyük önem veriyoruz.

6-12 yaş arası çocuklarımızın sporla tanışmasını sağlamak basketbolu sevdirerek hayatlarının bir parçası olarak görmelerini sağlamak 6-12 yaş arası maksimum sayıda çocuğumuza ulaşarak basketbola erken yaşta başlamalarını ve basketbolu sevmelerini sağlamak olmalıdır.

Saha içinde ve saha dışında fairplay ruhunu benimsemiş, geleceği n yıldızlarını hep birlikte en doğal ve en modern şeklinde eğitmek sporcu havuzumuzu genişleteceğiz. Bu da basketboldaki gelişmemizin devamı, elde ettiğimiz başarıların kalıcı olması için büyük bir adım olacaktır.

Basketbol çocuklar ve gençler için son derece avantajlı ve yararlı bir spor dalıdır. Basketbol eğlenceli ve kolay bir spor olmasının yanı sıra her yaş ve cinsiyetten bireylerin yapacağı bir spordur. Sosyal bir ortam hazırlar. Her yerde oynanabilen bir spor olması ve kullanılan materyallerin çok pahalı olmaması, basketbolu popüler bir spor haline getirmektedir.

Basketbol çocukların farklı yaş ve gelişiminin özelliklerine göre, 7-9 yaş, 9-12 yaş, 12-14 yaş’a göre gelişimsel, bütüncül olarak üç düzeyde hazırlanmıştır.

‘’ Spor bir yaşam biçimidir.’’ Sloganını hayata geçirme ilkelerimizi hep sıcak tutarak çocuk ve gençlerimize spor yapma alışkanlığı kazandırmak temel hedeflerimizdir. Bir adım kadar yakınız sizlere bu hedefi birlikte adımlayalım.

İletişim Kurun